شهرک آکام شهر در سال۱۳۵۳ تاسیس شده است و دارای فضای زیبا و طراحی چشم نواز است . طراحی اولیه شهرک توسط معماران ایتالیایی انجام شده است . معابر شهرک از خیابانهای بسیار عریض تشکیل شده . امکانات این شهرک شامل استخررو باز، سونا ، تجهیزات بدنسازی ، زمین های ورزشی متعدد اعم از تنیس و بسکتبال می باشد.

مجموعه آکام شهر یک پارک عمومی برای استفاده ساکنان را در قلب خود جای داده است و امکانات ورزش صبحگاهی و وسایل بازی کودکان نیز در آن نصب شده است همچنین فضایی بسیار زیبا جهت انجام دوچرخه سواری و پیاده روی را دربر دارد.

شهرک آکام شهر مجموعه ای تفریحی، رفاهی و اقامتی است که مدیریت آن توسط مالکین آکام شهر انجام می پذیرد.

این مجموعه دارای ۴۱۸ واحد مسکونی شامل۲۲۷ ویلا، ۱۵۶ آپارتمان ، ۱۰ دوبلکس و۲۵ سوئیت می باشد.

مجموعه آکام شهر یک پارک عمومی برای استفاده ساکنان را در قلب خود جای داده است و دارای امکانات ورزش صبحگاهی و وسایل بازی کودکان نیز در آن نصب شده است.همچنین فضایی بسیار زیبا جهت انجام دوچرخه سواری و پیاده روی را در بر دارد این شهرک ازشرق به هتل مروارید خزر، از غرب به شهرک نفت ، از شمال به دریای خزر و از جنوب به جاده کناره محمودآباد به طرف نور مشرف است. قرار گرفتن شهرک از ناحیه طولی آن در امتداد دریا ، دسترسی ساکنین مجموعه را به ساحل دریای خزر، حتی در دورترین نقاط آسان نموده و مجموعه آکام شهر را از شهرک های مشابه اطراف متمایز نموده است

مجموعه دارای دو پلاژ آقایان و بانوان به صورت مجزا و تمام وقت بوده و تجهیزات ورزشی آبی نیز در این مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد.

معابر محصور شده توسط درختان بلند و زیبای سرو  و کاج  یکی دیگر از ویژگی های این شهرک میباشد. وجود درختان کمیاب و قدیمی نخل آکام شهر را تبدیل به شهرکی نمونه در حاشیه دریای خزر و در حد فاصل بین محمود آباد- نور نموده است . مجموعه فوق دارای واحدهای نگهبانی ۲۴ ساعته و ورودی مجهز به دوربین مداربسته و دارای مرکز خدمات برق ،تلفن و آب بوده و آماده ارائه خدمات شبانه روزی می باشند نمود. از دیگر امکانات این شهرک میتوان به رستوران و کافی شاپ مشرف به دریا ، سوپر مارکت و سالن بیلیارد اشاره کرد.